Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Katowice.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Katowice.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Stawiamy na rozwój siebie, rozwój świata, rozwój możliwości. Tym samym stawiamy także na rozwój najmłodszego pokolenia. Pokolenia, które będzie naszą przyszłością, które pozwoli nam nadal żyć i rozwijać społeczeństwo w szybkim tempie. Jednak, aby dzisiejsze dzieci mogły wnosić coś w rozwój świata, muszą także rozwijać siebie. To nasza rola jako rodziców, aby popychać je w stronę zdobywania nowych umiejętności, rozwijania w nich pasji…, bo każda z nich może w przyszłości stworzyć coś wartościowego dla innych.

Oczywiście nie należy od najmłodszych lat nakazywać dziecku, aby wybrało już – teraz zawód przyszłości. Za to powinno się dawać mu przykład, że każda umiejętność może zrodzić w przyszłości coś większego. Że każde zajęcie może stać się zalążkiem sukcesu. Że zajęcia dodatkowe dla mogą być najlepszą okazją do tego, aby rozwinąć w sobie mistrza.

A jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci? Katowice jako miasto w olbrzymiej aglomeracji ma wiele ofert, uzależnionych wyłącznie od wyboru najmłodszych i ich rodziców. Oto kilka propozycji.

Na wielkiej scenie…

Ale zacząć trzeba od nieco mniejszej. Zajęcia teatralne rozwijają pewność siebie, uczą emocji, zarówno jak okazywać swoje oraz jak zrozumieć innych. Pozwalają na chwilę zastanowienia się nad tym, jak przekazać treści, komunikować się innymi, a także dają możliwości ukierunkowania swojej kreatywności. Uwrażliwiają i dają szansę poznania świata. Nam w oko wpadła Mała Akademia Teatru i Tańca. Oferuje ona także ciekawe opcje zajęć z modelingu i swobodnego zachowania przed obiektywem, co może być interesujące dla dzisiejszych dzieci, nastawionych na komercyjny sukces, choćby w mediach społecznościowych.

Smacznie i kolorowo

Zajęcia dodatkowe dla dzieci uczące gotowania? Jasne, gotowania i nie tylko! Wszędzie tam, gdzie pojawia się kolor, smak i zapach, rodzą się wyobraźnia i chęci. Zajęcia kulinarne stają się modne, kuszą, zachęcają. I bardzo dobrze. Pobudzanie zmysłów działa rozwijając, pozwala na rozwój kreatywności, daje możliwości poznania świata, kultur, ciekawostek. Są niezwykle satysfakcjonujące i pełne radości. Gdzie takie znaleźć? My proponujemy Kids Kitchen, gdzie stawia się na zabawy smakiem i wyobraźnią.

Z aktywnością za pan brat

Dzisiejsze dzieciaki mają możliwości rozrywki, która nie zmusza ich do wyjścia z domu i zabaw na świeżym powietrzu. To, plus niekoniecznie zdrowa dieta przyczyniają się do wzrostu otyłości nawet wśród najmłodszych. Zajęcia dodatkowe dla dzieci stawiające na aktywność fizyczną, stają się czymś na wagę złota dla ich zdrowia. To dzięki nim możemy zapobiec wielu chorób cywilizacyjnym, które już teraz pojawiają się w każdym pokoleniu. Żeby zabawa była udana, musi być też ciekawa, nastawiona na wyobraźnię, kontakt z innymi, wyrażanie siebie. Nas zachwyciły zajęcia w Gym Generation. Każde dziecko, od niemowlaka do nastolatka znajdzie tam mnóstwo frajdy i aktywności dla siebie. Poprawa kondycji, gimnastyka i ogólne zdrowie opakowane w świetną zabawę.

Zajęcia XXI wieku

Tworzenie, projektowanie, konstruowanie, zabawa, praca w grupie, odkrywanie świata. Czy istnieją zajęcia dodatkowe dla dzieci łączące to wszystko? Jasne! Jednymi z nich są warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży. Uczą one jak tworzyć nowe programy, gry i aplikacje, jak korzystać z tego, co już dała nam nauka i jak aktywnie tworzyć przyszłość dla siebie i innych. Kodowanie dla dzieci to rozwój wszelkich umiejętności począwszy od wyrażania siebie i pracę w zespole, po zagadnienia ułatwiające przyswajanie nauk ścisłych. Gotowi na rewolucję w edukacji? Zapraszamy tutaj do zapoznania się z naszą ofertą.

Mały przedsiębiorca

Będąc przy zajęciach dodatkowych ukierunkowujących na sukces zawodowy, warto wspomnieć o atrakcjach, jakie można znaleźć na Uniwersytecie Dziecięcym. Ta niezwykła szkoła, mająca także swój oddział Katowicach, pozwala nieco starszym dzieciakom poznać prawa rządzące rynkiem, dowiedzieć się jak funkcjonuje nasz świat, jaki wpływ na niego mają prywatne przedsiębiorstwa i nie tylko. Budowanie świadomości ekonomicznej to jeden z głównych celów wykładów, a uzyskuje się go poprzez wyjątkowo ciekawe i pełne zabawy zajęcia.

To tylko jedne z niewielu przykładów na to, jak zapewnić dziecku wspaniałe i niezapomniane chwile, podczas których zabawa będzie szła w parze z nauki ogólnym rozwojem.

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Najlepiej od momentu, kiedy dziecko samo tego chce lub gdy zauważymy, że tego typu zajęcia mogą dać mu wiele radości i być najlepszym pomysłem na spędzenie pozaszkolnego czasu.

Jak namówić rodziców na zajęcia dodatkowe?

Edukacja jako zabawa, spotkania uczące ważnych umiejętności w formie super spędzonego czasu, możliwości wykształcenia w sobie wielu ważnych cech w zupełnie naturalny sposób. Zajęcia dodatkowe dla dzieci rozwijają, uczą, bawią, zachęcają do poznawania świata i sięgania po nośności. To właśnie to powinno zachęcić rodziców, do zapisywania swoich pociech na ciekawe, pozaszkolne warsztaty, które na pewno rozwiną w nich wiele pozytywnych cech, wspomogą wszechstronny rozwój i zarażą ciekawymi pasjami.


Komentarze

  1. Filip

    Ja wysłałem moją córkę już w przedszkolu na zajęcia z tańca nowoczesnego. Teraz jest w piątej klasie i ma różne zajęcia trzy razy w tygodniu. Z tańca przerzuciła się na zajęcia teatralne, a dodatkowo chodzi jeszcze na rosyjski i programowanie. Nie narzeka że za dużo, albo że nie ma czasu dla siebie. Traktuje te zajęcia popołudniowe jako przyjemne z pożytecznym. Dodam, że zawsze wybierała sobie sama w czym chce uczestniczyć, a my jej na to pozwalamy (poza zajęciami aikido, ale to ze względów zdrowotnych, szybko zamieniła ten pomysł właśnie na rosyjski). Jak słyszę od innych rodziców że to za dużo, to pytam czy dla nich czy dla dziecka, bo to różnica 😀

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *