Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania – metody.

Nauka programowania – metody.

Jak rozpocząć naukę programowania?   

Kurs programowania dla dzieci to jeden z hitów ostatnich lat na rynku dodatkowych zajęć edukacyjnych. Wynika to zarówno z potrzeby samych młodych słuchaczy rozwoju w dziedzinie życia, która co tu dużo nie mówić fascynuje większość z nich, jak i świadomości potrzeby rozwoju informatycznego najmłodszego pokolenia.

Programować można na różne sposoby, tak samo jak i nauka kodowania może odbywać w różnego rodzaju metodami.

Najpopularniejsze są zajęcia takie jak stacjonarny kurs programowania dla dzieci (Katowice to jedno z miast, gdzie znajduje się oddział naszej szkoły oferujące tego rodzaju zajęcia). Nie ma się co dziwić, gdyż na tego rodzaju zajęciach i warsztatach nauczanie dzieci i młodzieży jest doskonale dopasowane do ich potrzeb. Podczas tego typu zajęć dzieci w odpowiednich grupach wiekowych jak i grupach dostosowanych materiałowo do zaawansowania słuchaczy, poznają tajniki programowania, doskonale się bawią jak i pogłębiają swoje pasje. Przykładem może być nasza szkoła, gdzie zajęcia dla dzieci w wieku 7-18 lat odbywają się w trzech grupach wiekowych, jak i oferujemy różnego rodzaju języki programowania, a nawet naukę tworzenia własnych gier na jednym z najpopularniejszych silników.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem głównie dla dzieci nie mogących z jakiegoś powodu uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, są przygotowane z myślą o nich kursy programowania online. Tego typu nauka, jest najczęściej polecana młodym słuchaczom, którzy już poznali podstawy programistycznej specjalizacji, lub początkujących, których cechuje duże zacięcie w podejściu do nauki nowych rzeczy. Dobrze, aby taki kurs gwarantował opiekę mentorską na każdym etapie. Dzięki temu, dziecko uczące się samo w domu, nie pogłębia złych nawyków oraz posiada profesjonalne wsparcie.

Trzecią opcją jest nauka programowania w domu, za pomocą bezpłatnych materiałów i narzędzi. Czy jest to dobre na start? Nauczeni doświadczeniem na pewno możemy stwierdzić, że nie do końca. Jasne – sprawdza się to jako uzupełnienie materiału przekazywanego na kursach, chęć podszkolenia się, czy próba dla początkujących chcących się przekonać czy będą czerpali z tego satysfakcję. Czasami rodzice, którzy nie są do końca pewni, czy chcą posłać swoje dziecko na kurs programowania dla dzieci korzystają z ciekawych, darmowych rozwiązań w Internecie, takich jak choćby Tynker.

Nauka programowania – czy warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie warto. Nauka kodowania dla dzieci to ogrom różnego rodzaju możliwości i wszechstronny rozwój. Dobrze zorganizowane zajęcia dodatkowe, są w stanie nie tylko nauczyć dzieciaki programowania, ale także wykształcają w nich pasję, uczą technologicznej śmiałości tak niezwykle potrzebnej w dzisiejszych czasach oraz budują dzieciach potrzebę rozwoju różnych umiejętności miękkich (m.in. komunikacji i pracy w zespole) które przydadzą im się niezależnie od wybranej w przyszłości ścieżki życia.

W przypadku przyszłej decyzji o kontynuowaniu programistycznego rozwoju, dziecko otrzymuje możliwość zdobycia niezwykle opłacalnego i pożądanego według prognoz zawodu przyszłości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *