Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak wygląda nauka programowania?

Nauka programowania w dzisiejszych czasach przeszła prawdziwą rewolucję. W tej chwili warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży nie są już teorią opartą na szerokim wachlarzu matematycznych założeń, a stają się przyjaznym przedmiotem, zrozumiałym dla każdego. Wraz z postępem technologii, jak i zrozumieniem  mechanizmów rządzących umysłem dziecka czy nastolatka w kierunku przyswajania wiedzy, materiały i programy dotyczące edukacji programistycznej najmłodszego pokolenia ewoluowały do prostych gier, zabaw i ciekawych rozrywek, które uczą – bawiąc.

Lekcje programowania dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym to zapoznanie się nie tylko z podstawowymi założeniami programowania, ale także nauka swego rodzaju technologicznej śmiałości. Tylko osoby, które nie boją się podejścia na zasadzie „sprawę, dotknę, spróbuję” mogą rozwijać się w pełni tworząc i poznając nowe zagadnienia oraz odkrywając możliwości. Ponadto nauka programowania dla dzieci nie opiera się wyłącznie na zagadnieniach ściśle informatycznych. Wiele z nich to umiejętności matematyczne, analityczne, a nawet twórcze. Dzięki temu dziecko poznaje swoje możliwości, rozwija się wielokierunkowo, a także wspomagane są u niego umiejętności pracy w zespole i odpowiedniej komunikacji. Te wszystkie cechy to składowe nie tylko nauki programowania, ale wielu umiejętności potrzebnych w dalszym życiu i edukacji.

Fajne zajęcia dodatkowe dla nastolatków.

Nauka programowania to także świetna przygoda dla starszych dzieciaków, które często obierają na swój sposób właśnie ten kierunek edukacji, rozwoju, hobby. Informatyczne zacięcie, płynność w poruszaniu się po sieci, jak i entuzjastyczne podejście do cyfrowych rozrywek sprawiają, że nauka programowania dla dzieci i młodzieży nabiera zupełnie innego wydźwięku, niż duża ilość innych zajęć dodatkowych. Młodzi adepci kodowania chłoną wiedzę jak gąbka, ponieważ chcą ją chłonąć i nie są zmuszani przez sztywny system edukacyjno – programowy, jaki często ma miejsce w szkołach publicznych.

Jak zacząć naukę programowania?

Można spróbować zacząć od samodzielnej nauki w domu lub od razu postawić na kurs stacjonarny, który zazwyczaj doskonale wpisuje się w receptę na efektywne i przyjemne dla słuchaczy zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Jaki kurs programowania dla dzieci? Katowice dają kilka ciekawych możliwość dzięki naszej placówce.

Dlaczego warto postawić właśnie na nas?

  1. Autorski program nauczania: 

Sztywne reguły i naukę teorii pozostawiamy szkołom. Na naszych kursach kodowania stawiamy na kreatywność, rozwój i praktykę, dostosowane do różnych grup wiekowych, jak i stopnia zaawansowania słuchaczy.

  1. Najdłuższy staż na polskim rynku:

Pozwala nam to na analizę własnych doświadczeń i budowanie z roku na rok coraz lepszych możliwości dla kolejnych uczniów.

  1. Kadra nauczycielska:

Składa się z aktywnych zawodowo programistów, którzy przekazują młodych słuchaczom nie tylko cenne informacje, ale i pasję i najnowsze nowinki.

  1. Optymalne wielkości grup:

Pozwalają na indywidualne, mentorskie podejście do każdego ucznia, przy okazji dając taką możliwość nauczenia się pracy w zespole.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *