Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Czym się różni nauka programowania dla dzieci online od nauki stacjonarnej?

Czym się różni nauka programowania dla dzieci online od nauki stacjonarnej?

W związku z tym, że trendy mocno wskazują na wzrastającą popularność edukacji online, nasza szkoła to już nie tylko programowanie dla dzieci Katowice, ale też ogólnopolskie kursy programowania online dla dzieci i młodzieży. W wyszukiwarkach internetowych królują hasła „nauka programowania dla dzieci online”, czy „kursy internetowe dla młodzieży”, dlatego też przenieśliśmy nasze doświadczenia z nauczania programowania także do obrębu sieci.

Czy kurs kodowania online dla dzieci jest efektywny?

Oczywiście. Należy pamiętać o tym, że sam zamysł powstania sieci rozbijał się głównie o stworzenie globalnego narzędzia edukacyjnego. Przyzwyczailiśmy się, że korzystamy z Internetu do celów rozrywkowych, jednak to edukacja i wprowadzanie nowych możliwości zawsze nieodzownie łączyły się z siecią. Oczywiście tworząc kurs programowania online, nie skopiowaliśmy dokładnie tego samego rodzaju przekazywania materiału, tylko dostosowaliśmy go do internetowych realiów. Dzięki temu powstały zajęcia programowania dla dzieci, które pomimo niewielkich różnic we wprowadzaniu nowych zagadnień, finalnie dają naszym słuchaczom tak samo dobre możliwości i poziom wiedzy, jak kursy stacjonarne.

Kursy programowania online prowadzone są na żywo w klasach nieprzekraczających kilkunastu uczniów. Używana do ich tworzenia platforma pozwala na bezproblemowy dostęp do pomocy mentora w trakcie zajęć, a nawet pracę zespołową z innymi członkami grupy. Mogą się oni dzielić pomysłami i rozwiązaniami w taki sam sposób jak podczas kursów stacjonarnych.

Przez lata istnienia naszej szkoły niejednokrotnie podkreślaliśmy, jak także ogólna technologiczna śmiałość pomaga i wpływa na rozwój następnych pokoleń. Uczymy się jej, podczas zajęć poprzez wszelakie narzędzia, a kurs online pomaga nam w pokazywaniu niezwykłej użyteczności kolejnych, jakie pojawiają się w sieci. Doświadczenie najmłodszych słuchaczy w tym, jakie możliwości mają podczas nauki zdalnej, wspomoże jej przyszły rozwój nie tylko planowany teoretycznie.

Do kogo adresujemy kurs programowania online?

Ten rodzaj edukacji to świetna alternatywa dla rodzin, które do tej pory miały problem z uczestnictwem dziecka na kursach stacjonarnych. Problemy te wynikają najczęściej z braku czasu zarówno dziecka, jak i rodziców oraz braku możliwości bezpiecznego, wygodnego lub taniego dojazdu do miejsca, w którym warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży są organizowane. Lekcje w zaciszu własnego domu, po połączeniu się prowadzącym i klasą przez Internet rozwiązują tego typu problemy, dotyczące głównie dzieci i nastolatków z mniejszych miejscowości.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *